Choď na obsah Choď na menu
 


pivovary Topvar - ponuka pomoci

26. 11. 2009

Vážená pani Mandíková /drahomira.mandikova@topvar.sabmiller.com/,

 

keďže sledujeme aktívne situáciu na Slovensku, nedá nám, aby sme neupriamili pozornosť i na situáciu v spoločnosti  Pivovary Topvar, a.s., kde zisťujeme, že ste informovali svojich zamestnancov a odborové organizácie o zámere ukončiť k 28.2.2010 výrobu piva a sladu v topoľčianskom závode.

 

Ako uvádzate:

„Všetci zamestnanci, ktorých sa dotkne ukončenie prevádzky výrobného závodu v Topoľčanoch (približne 19 % zo všetkých zamestnancov spoločnosti), dostanú odstupné nad rámec Zákonníka práce. Navyše pre nich pripravujeme program, ktorý im pomôže uplatniť sa na trhu práce. Ako súčasť tohto programu sme najali personálnu agentúru, ktorá bude zamestnancom pomáhať vyhľadávať možnosti, ako sa uplatniť v regióne v závislosti od ich špecializácie, alebo im poradí ako začať svoje vlastné podnikanie,“

 

ale nakoľko si myslíme, že určite by sa našla i iná cesta, aby sa predišlo k prepúšťaniu, lebo ako vidieť, Slovensko, t.j. UPSVaR ponúka nezamestnaným veľmi úzke možnosti ďalšieho uplatnenia, preto Vám ako zástupcovia strany Úsvit ponúkame spoluprácu, ktorá by viedla k rozšíreniu pivného trhu a hlavne k zachovaniu zamestnanosti.

 

Boli by sme radi, keby ste nás bližšie informovali o situácii v spoločnosti a určite nájdeme riešenie, ako a.s. Pivovary Topvar pomôcť.

 

Za odpoveď a spoluprácu Vám vopred ďakujeme

 

S pozdravom, Best regards, Mit freundlichen Grüßen,

 

Ing. Pavel Chovanec                                                     Ing. Marta Imreová

Úsvit                                                                           Úsvit

pavel.chovanec@azet.sk                                              imremarta@zoznam.sk

Mobil: +0421 915 816908                                              Mobil: +0421 905 730 096 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.