Choď na obsah Choď na menu
 


Bolí ma keď vidím ako upadáme

 Prečo kandidujem ?

Bolí ma keď vidím ako upadáme

Mám rád tento kraj s malebnou prírodou, bohatou kultúrou, tradíciami a pracovitými ľuďmi. Tu som sa narodil, vyrástol, žijem tu .  Tento kraj tak bohatý na prírodu a ľudí v minulosti patril k pýcham Slovenska, dnes sa však ocitá  na chvoste slovenských regiónov z pohľadu životnej úrovne jeho obyvateľov, nezamestnanosti či miere chudoby a ocitá sa v prvých rebríčkoch kriminality, zadlženosti, rozvodovosti,... .

Bolí ma keď vidím ako upadáme. Dvanásť rokov stoja na čele župy celebrity a magnáši, politické bábiky veľkých záujmových skupín.  Mali dosť času, peňazí na to, aby pohli veci  dopredu. Žiaľbohu, výsledkom ich ,, práce,, je  rast nezamestnanosti, chudoby, vysťahovalectva,  zničené cesty, problémy s dopravou , nárast arogancie a kriminality,... Uplatnenie absolventov je takmer nemožné, ženy živia rodiny prácou na podradných prácach v zahraničí. Stredoslováci buď žijú na pokraji chudoby, alebo v nekompletných rodinách ochudobnených o mamu alebo otca, ktorí pracujú v zahraničí.

Pán Vladimír Maňka -  terajší župan  nasľuboval toho dosť a  ako prioritu boj s nezamestnanosťou. Nezamestnanosť v kraji je však vyššia ako pri jeho nástupe do úradu.  A z výhod spojenia práce  poslanca európskeho parlamentu a župana sa tak jedine naplnili jeho vrecká. Kraj schátral ešte viac. Riadiť kraj na diaľku sa nedá, nestačí raz za čas prísť podpísať papiere, ukázať sa na zastupiteľstve a šup ho zase do Bruselu.  Kraju treba načúvať, poznať ho, stretávať sa s ľuďmi, pýtať sa na ich problémy, hľadať riešenia.

Celkovo riadili tento kraj ľudia sediaci na viacerých stoličkách.

Chcem byť iný, venovať sa tomuto poslaniu celou osobou.

Zdravotná starostlivosť krívajúca na obe nohy, neúmerné poplatky za poskytovanie zdravotnej starostlivosti, nevyhovujúce podmienky pre seniorov i zamestnancov domovoch sociálnych služieb, toto je skutočnosť s ktorou sa obyvatelia tohto kraja stretávajú pravidelne .

Cesty sú v dezolátnom stave ešte , že sa zvolebnieva a tak  sa na nich aspoň záplaty  ako na lastovičom hniezde porobili. A pritom sa na opravy vynakladajú nehorázne peniaze. Kde končia ?  Budeme platiť za kvalitnú prácu.

Náš kraj sa môže stať prosperujúcim regiónom. Treba sem vrátiť pulzujúci život : obnovením priemyslu a výroby v mestách, obnovením poľnohospodárstva na vidieku, rozbehnúť cestovný ruch. Zachovať prírodné bohatstvo a chrániť ho. Prispôsobiť školstvo potrebám tohto kraja. Zefektívniť narábanie s peniazmi v tomto kraji. Znížiť kriminalitu,...

Je toho veľa čo treba napraviť.

Svojimi znalosťami a skúsenosťami chcem prispieť k zlepšeniu životnej úrovne v našom kraji.  

Župa potrebuje pomoc.

Úpadok tohto kraja ma bolí.

Preto chcem kandidovať.